קרקעות למכירה – מכאן אנחנו מתחילים את הדרך לבית חדש

 

אחד הכללים המהותיים והחשובים ביותר בעולם ההשקעות הוא, אם אנחנו רוצים רווח לטווח ארוך, רווח קבוע, תשואה שיכולה לספק אותנו לטווח הארוך, אזי שאנחנו צריכים לחפש קרקע למכירה, להשקיע בה, וכך גם אם מדובר בעלויות עסקה גבוהות, אזי שבבוא העת אנחנו נוכל גם להחזיר את ההשקעה וגם להתחיל להרוויח.

קרקעות למכירה הן לא דבר ש"גדל על העצים" כפי שנהוג לומר, לא מדובר במניות שאנחנו תמיד יכולים למצוא, מטבעות זרים או מוצרים פיננסים אחרים. באופן טבעי, להבדיל מאותם מוצרים אשר קיימים בשפע, קרקע הוא מוצר יחסית דל מבחינת הכמות, בין אם זה בגלל שאין הרבה קרקעות שמוצעות למכירה ובין אם זה בגלל שלא בכל קרקע ניתן לעשות שימוש על פי הצרכים הראויים להשקעה.

אך, כידוע, להבדיל ממוצרים פיננסים אחרים, קרקעות למכירה הן לא מוצר מתכלה. אומנם ייתכן ויתברר שעלויות ההשקעה בהן גדולות ממה שחשבנו, ייתכן ומשך הזמן עד שנוכל להשתמש בהן בפועל, ארוך ממה שתיכננו, אך עדיין מדובר על מוצר שאיננו מתכלה, ולכן ניתן להשתמש בהן בצורה אפקטיבית יותר מאשר מוצרים פיננסים אחרים, לכן משתלם יותר להשקיע בהן.

קרקעות למכירה אינן מיועדות רק להשקעה פיננסית, אלא שאנחנו יכולים גם לחפש קרקעות שמתאימות לצורך בניית מבנה מגורים עבורנו. מן הסתם, אנחנו נחפש קרקע שתספיק לנו גם לצורך בניית בית פרטי וגם על מנת שיהיה לנו מספיק שטח מסביב, שטח זה יהיה מיועד לצורך חצר או לצרכים אחרים. יש מי שמחפש קרקעות לצורך בניית משק ויש מי שמחפש קרקעות עליהן הוא יוכל להקים יחידת נופש או כל דבר אחר.

כיצד מחפשים קרקעות לצורך הקמת מבנה מגורים

קיים הבדל מסוים בין חיפוש קרקעות להשקעה לבין חיפוש קרקעות לצורך בניית מגורים. ראשית, כשאנחנו מחפשים קרקע לצורך השקעה, אנחנו למעשה, מחפשים קרקע שתספק לנו תשואה טובה. לכן, אנחנו נחפש קרקע שהעלות שלה סבירה והרווח הצפוי עליה גבוה מכך. אנחנו נחפש קרקע שנוכל להשקיע בה סכום מסוים, על מנת שנוכל להחזיר אותו בהקדם.

שנית, אנחנו נחפש קרקע שיכולה לשמש לצרכים שונים, בין אם זה לצורך בניית מגורים, בניית עסק או כל דבר אחר. אנחנו לא חייבים לבחור קרקע שאמורה לשרת אותנו לצורך ספציפי, מסוים. אנחנו יכולים לבחור קרקע שיכולה לשמש אותנו לצרכים שונים, מגוונים.

כשאנחנו מחפשים קרקע לבניית מבנה מגורים, אז מן הסתם, אנחנו נבחן לא רק את הקרקע, אלא גם את הסביבה שלה בצורה אחרת. אנחנו נבחן את המיקום בו הקרקע ממוקמת, בין אם זה אומר קירבה לאזורי חינוך, קירבה לאזורי מסחר, תחבורה ציבורית ועוד. כל דבר יכול להשפיע עלינו ועל איכות החיים שלנו ולכן אנחנו נצטרך להתחשב בזה.