על פי אלו פרמטרים יש לבחור את מקום המגורים שלכם?


אחד הצעדים המשמעותיים ביותר של זוג צעיר הוא רכישת הדירה הראשונה. מאחר ומדובר על רכישה המתבצעת לראשונה, לא תמיד יודעים לפשט את הצרכים ולהתמקד על אזור מגורים מועדף, נכון ואידיאלי. רגע לפני שגם אתם מבצעים את הרכישה הגדולה ומבטיחים גם למשפחתכם ארבעה קירות מגנים, כדאי שתכירו את הפרמטרים לפיהם יש לבחור את אזור המגורים שלכם:
 

רוכשים דירה להשקעה? בחנו פרמטרים אחרים:


לפני שיוצגו בפניכם הפרמטרים שיש לקחת בחשבון, חשוב לדעת כי בעת שאתם מחפשים דירה שעתידה לשמש אתכם למגורים עליכם לדבוק בפרמטרים מסוימים, ובעת שאתם מעוניינים לרכוש דירה להשקעה עליכם לדבוק בפרמטרים מסננים שונים. השקעות נדל"ן מבוססות על איתור אזור מבוקש שיוכל להניב לכם תשואה יפה. מנגד, בעת שאתם בוחרים בדירה שאינה למטרות השקעה אלא למטרות מגורים, עליכם להשיב על שאלות מנחות שונות שיוכלו למקד אתכם.
 

שיקול הקריירה: היכן אתם עובדים כעת?


הדבר הראשון שעליכם לקחת בחשבון הוא את הקריירה שלכם. בהנחה ואתם עדיין בסטטוס של סטודנטים או שאתם בין עבודות, הרי שפרמטר זה פחות רלוונטי לכם. יחד עם זאת, במידה ואתם מחזיקים כבר בקריירה ועובדים במקום עבודה מסודר, כדאי להתחשב במיקומו ולבחור את אזור המגורים שלכם על פי האזור בו נמצא מקום עבודתכם. זמן נסיעה סביר למקום העבודה עומד על כשעה, כך שתוכלו להתמקד על מספר אזורים שונים הנמצאים ממסביב למקום עבודתכם.
 

חינוך הילדים: היכן כדאי לגדל אותם?


כמשפחה צעירה, הרי שמטרת העל שלכם היא להבטיח חיים כמה שיותר טובים לילדכם. לצד החינוך שאתם מעניקים להם בבית, הרי שאת החינוך העיקרי הם יקבלו במסגרות החינוכיות השונות לרבות גני הילדים ובתי הספר. כשם שישנן ערים המצטיינות בחינוך הודות להשקעה מצד הרשויות, גם ישנם אזורים קצת מפותחים ומטופחים – כך שכדאי לקחת שיקולים אלו בחשבון. אזורים נבחרים באזור המרכז בהם אכן מומלץ לכם להתמקד כוללים את תל אביב, רמת גן ורמת השרון.
 

השיקול הכלכלי: היכן ישנם פרוייקטים במחירים נוחים?


כמו כן, בעת שמדובר על רכישת נכס, הרי שחשוב לקחת בחשבון גם את העלות שלו. מרבית הזוגות הצעירים מחזיקים לרוב בתקציב צנוע יותר, כך שחשוב להתמקד על אזורים ופרוייקטים שמראש יכולים להתאים. על כן, לפני שאתם יוצאים לדרך, הגדירו תקציב משוער לרכישת הנכס שלכם. בעת שתגדירו תקציב, יהיה לכם קל יותר לפסול אפשרויות שאינן רלוונטיות לכם, כך שתוכלו לחסוך המון זמן מיותר. לצד הגדרת התקציב, כדאי להגדיר את הקווים המאפיינים את דירת החלומות שלכם: גודל הדירה, מבנה הדירה, מספר החדרים, האם מדובר על דירה בבניין או בית פרטי וכדומה. ככל שתאפיינו יותר פרמטרים, כך יהיה לכם קל יותר למצוא את הדירה הבאה שלכם.