נחלה -  לבחור אנשי מקצוע בצורה נכונה

 

אין ספק, ההשקעה הגדולה והחשובה ביותר בחיינו תהיה בשטח קרקע ובנדל"ן. מדובר על השקעה שיכולה להגיע לסכומים של מאות אלפי שקלים ומעבר לכך, ויש לה חשיבות ומשמעות לשנים רבות, לא רק עבורנו אלא גם עבור ילדינו ואולי אפילו עבור נכדינו. 

כשאנחנו רוכשים נחלה במקום מסוים, בין אם זה בשביל לבנות עליה מבנה מגורים ולהתגורר בו ובין אם זה בשביל השקעה, הרי שמדובר בתהליך שיש לו השלכות ארוכות טווח עבורנו. שכן, סביר להניח שאנחנו נצטרך לא מעט זמן, לא מעט כסף לאורך שנים ארוכות, ואם נרצה לראות רווח מההשקעה שלנו, הרי שיהיה צורך לחכות שנים רבות עד שנגיע לנקודה בה זה באמת יקרה. 

אנחנו יכולים למצוא נחלה למכירה ביישובים שונים. בשנים האחרונות, כידוע, המדינה אישרה לשנות את ייעודן של קרקעות חקלאיות כך שיהיה ניתן לבנות עליהן. אנחנו יכולים לבחון אופציות שונות ולהחליט איפה לקנות, על בסיס מה שמתאפשר לנו מחד ומאידך, על בסיס השאלה, איפה יש קרקע איכותית, טובה, קרקע שאנחנו באמת יכולים ליהנות ולהרוויח ממנה. 

אך מעבר לשאלה, איזו נחלה נקנה והיכן, הרי שיש חשיבות גם לאנשי המקצוע אשר את שירותיהם אנחנו שוכרים, במטרה שנוכל להפיק תועלת מרבית מהעסקה בכל אספקט שהוא. בין אם זה בכל מה שקשור לעסקה, להשקעה וכן לאחר מכן, כאשר אחרי שהקרקע עוברת לבעלותנו ואנחנו יכולים לבנות עליה. 

לפני שנסביר כיצד בוחרים את אנשי המקצוע הנכונים בשביל שנוכל לבצע את התהליך בצורה נכונה, החל משלב הרכישה וכלה בשלב הבנייה, אנחנו צריכים לזכור, מאחר ומדובר בתהליך שיכול להשפיע עלינו ועל הדורות הבאים שלנו, קרי ילדינו ונכדינו, רצוי מאוד שנדאג שכל התהליך יהיה מבוקר, מפוקח, ואנחנו נוודא שכל שלב בו נערך בצורה אופטימאלית ומדויקת. אחרת אנחנו עלולים למצוא את עצמנו בבעיה או לחילופין, הילדים והנכדים שלנו עלולים למצוא את עצמם בבעיה שלא בהכרח ידעו כיצד להתמודד איתה. 

כיצד בוחרים אנשי מקצוע בצורה נכונה?

ראשית, אנחנו נבין אילו אנשי מקצוע נדרשים לצורך ביצוע התהליך. מדובר על מתווכים, עורכי דין, שמאים, אדריכלים, קבלנים ובעלי מקצוע בתחום הבנייה. כולם ביחד אמורים לייצר מעטפת שתאפשר לנו לבצע את התהליך על הצד הטוב ביותר מהשלב הראשון ועד האחרון. 

שנית, חשוב לבחור אנשי מקצוע מנוסים, אנשי מקצוע שיש להם היכרות רבה עם תחום הנדל"ן ובפרט בכל מה שקשור לרכישת אדמות ונחלות על פי התנאים שהמדינה קבעה. יש לבחון את האמינות של אותם אנשי מקצוע, ועד כמה אנחנו יכולים לסמוך עליהם בביצוע התהליך. 

שלישית, לפחות בכל מה שקשור לבעלי מקצוע שאמורים לעזור לנו בתהליך הבנייה, חשוב לבחון אנשים שאפשר לבחון עבודות ישנות שלהם ועד כמה הן מתאימות למה שאנחנו מחפשים ומעוניינים לבנות.