ייחודיות של פרויקט היא בדברים הקטנים

בשנים האחרונות, מדינת ישראל נהנית מתנופת בנייה חדשה וגדולה ביותר. מחד, מדובר על יותר יחידות דיור, שנבנות ומוכנות לאכלוס לצד פרויקטים כגון תמ"א המחדשים בניינים קיימים, ומאידך מדובר על עליית מחירים חדה לא פחות בעולם הנדל"ן. רבות דובר על עליית המחירים ועל העובדה, שמדובר בועה ושהיא עתידה להתפוצץ, נכון תקופת כתיבת שורות אלו, הבועה ממשיכה לגדול והפיצוץ אינו נראה לעין בזמן הקרוב. אם נניח לרגע את נושא המחירים ונתרכז בעולם החידושים והיכולות בעולם הנדל"ן, נבין כי מרוב עצים לעיתים לא רואים את היער וזה בא לידי ביטוי בכך, שקבלנים רבים מעדיפים לסיים את תקופת הבנייה כמה שיותר מהר ולהגיע לאכלוס. באופן הזה, לאו דווקא חושבים על כל המרכיבים הקטנים והחשובים לא פחות – מרכיבים אשר יהפכו את הפרויקט שלהם לפרויקט בולט וכזה שציבור הרוכשים יעדיף על פני אחרים.

מרכיב הריצוף בפרויקט חדש

כאשר אדם נכנס לבית קיים, הריצוף לא תמיד בולט לעין ולא מובנת חשיבותו. למעשה, הריצוף הוא אחד האלמנטים החשובים ביותר והוא גם השני בגודלו בכל בית (לאחר הקירות). הקפדה ותכנון מדויק של סוג הריצוף, צבעו, סוג הריצוף, כגון ריצוף גרניט פורצלן או חיפוי פרקט, יעניקו לכל בית או דירה, את הייחודיות והבולטות הנדרשת על מנת לגרום לרוכשים פוטנציאלים להתאהב. אין ספק כי הריצוף הוא אלמנט יקר וישנה רתיעה גדולה מאוד להחליפו בשל העלות והכאוס שזה מביא עמו. על כן, חשוב מאוד בכל תכנון של פרויקט ודירה, להקפיד על בחירה נכונה וכזו שתגרום לרוכשים הפוטנציאלים להתאהב.        

מילה קטנה על בחירת סוג ריצוף בישראל – הסיבות המרכזיות לבחירת ריצוף הן אופי ורמת קושי התחזוקה, מחשבה על רמת עמידות הריצוף, רמת החוזק של הריצוף, רמת הספיגה ועמידות המראה לאורך שנים.

לסיכום, כאשר מתכננים בית, דירה או אפילו שיפוץ של דירה או בית, אלמנט חשוב ביותר עליו יש לתת את הדעת הוא סוג הריצוף. מעבר לעובדה, שמדובר באלמנט מאוד מרכזי וכזה שנותן טון עיצובי לא קטן, הריצוף הוא אחת השכבות הראשוניות במהלך עיצוב ואחד האלמנטים הראשונים הנבנים. כאשר מחליטים על סוג הריצוף, הקפידו ובחרו דווקא את סוג הריצוף החכם יותר והמתאים יותר, ולא הזול ביותר. רוכשים פוטנציאלים חכמים, מסתכלים ומחשבים עוד לפני שרכשו את הנכס, מתי יהיה עליהם לשפץ את נכס בשנית ולכן, עזרו להם לבטל את המחשבה, שיהיה עליהם להחליף את הריצוף בשנים הקרובות.