טיפים למעבר דירה, זה בדיוק מה שצריך כל מי שמתחיל לארוז את כל חייו כדי לעבור לגור בדירה חדשה. אם כבר חוויתם פעם העברה של כל המשפחה למקום מגורים חדש, ייתכן שאתם עדיין זוכרים את נדנדת הרגשות, מעלה מטה, שהייתה מנת חלקכם בזמן המעבר. כדי להפוך את מעבר הדירה לקל וחלק יותר, הנה כמה טיפים שיעזרו לכם להישאר מאורגנים ולצעוד לקראת החוויה בפסיעות מרגשות אבל שלוות.

הדירה החדשה עדיין לא מוכנה, איפה לאחסן את תכולת הבית?

במקרה שבו אתם אמורים לפנות את הדירה הישנה שלכם לפני שהדירה החדשה מוכנה (למשל, קניתם נכס חדש מחברה לבניין והשקעות שיהיה מוכן למגורים רק בעוד מספר חודשים, ואתם חייבים לעזוב את הדירה הישנה כבר עכשיו), אל דאגה! במקום לשבור את הראש ולחפש פתרונות יצירתיים לאחסון כל החפצים שלכם, תוכלו לשכור לעצמכם מחסן.

השימוש בשירותיה של חברה לאחסון תכולת דירה, יקנה לכם תנאי אחסון אופטימליים, מותאמים אישית, לטווח ארוך או קצר, במחסנים בכול גודל נדרש, מבודדים מפני חום וקור ואטומים למים. במקום שמבטיח שהציוד שלכם יהיה שמור, מוגן ומאובטח מפני כל צרה.

לאחר שבעיית האחסון נפתרה, אפשר להתחיל בטיפים לארגון העברת התכולה.

  1. התחילו מוקדם

לא משנה עד כמה אתם יעילים, האריזה תמיד לוקחת יותר זמן מכפי שאתם משערים. התחילו שבועיים או שלושה לפני יום המעבר. ארזו קודם כל את הפריטים שבהם אתם פחות משתמשים, למשל, כלי חרסינה וספרים.

  1. ארגנו בבית מרכז אריזה

הקצו פינה או חדר, שישמש כתחנת אריזה ויכלול, בין השאר, קרטונים בגדלים שונים, מדבקות, עטים, טושים, סלוטייפ, רשימת הקרטונים ותכולתם, ושאר האביזרים הנדרשים לאריזה שהכנתם מראש.

  1. הכינו רשימה של הקרטונים ותכולתם

כתבו הכול! בהמשך הדרך, לא תצטערו שעשיתם זאת. לפני שאתם אורזים ולו רק קרטון אחד, צרו לעצמכם, במחברת או במחשב, רשימה מרווחת וממוספרת, של כל קרטון והתכולה שלו. במקביל, רשמו על כל תיבת קרטון את המספר שהוא קיבל ברשימה שלכם.

הדביקו מדבקה לא רק על צד אחד של הקרטון, והוסיפו עליה גם את יעד הקרטון (לדוגמה, ׳חדר ילדים׳), ובמקרה הצורך את המילה: ׳שביר׳. כך תדעו שעליכם לנהוג בזהירות בקרטון זה.

כאשר אתם רושמים את תוכן הקרטון, היו ספציפיים. למשל, במקום לכתוב רק ׳כלים׳, רשמו: ׳כלי מטבח׳. את רשימת הקרטונים שימרו ב׳מרכז האריזה׳, כך שתמיד תדעו היכן היא נמצאת.

  1. אסטרטגיית אריזה

את הקרטון המכיל דברים שתזדקקו להם מיד כשתעברו, סמנו בכוכב או בסמל בולט אחר. חפצים שתצטרכו מיד עם המעבר, כמו, סדינים, מגבות, מוצרי טואלט, בגדים – ארזו במזוודה, כדי להקל על הגישה אליהם.

  1. אל תהיו כבדים

אנשים רבים חושבים שקרטון גדול מיועד להכיל דברים גדולים וכבדים. אבל ההפך הוא הנכון. מלאו את התיבות הגדולות בחפצים קלים, ואת התיבות הקטנות בחפצים כבדים, כמו למשל ספרים. קרטון גדול וכבד, קשה מאוד לנשיאה, אז קחו זאת בחשבון.

  1. אל תארזו אוויר

אנשים רבים נוהגים לרוקן את השידות והמגירות לקראת המעבר. אל תעשו זאת, זה רק מוסיף זמן אריזה ומבזבז שטח אחסון שאפשר להשתמש בו. השאירו את השידות מלאות, ואת ארון הבגדים הריק מלאו במצעים. אל תעמיסו על המשאית מזוודות ריקות. מלאו אותן לפני כן.

  1. שקיות זבל הן האוצר החדש

קרטונים, הם נהדרים לאחסון, אבל כך גם שקית האשפה, במיוחד בגלל שאפשר לדחוס אותה. מלאו את שקיות האשפה הגדולות בחפצים לא שבירים. כך שתוכלו לדחוף ולדחוס אותן בתוך המשאית, מה שלא ניתן לעשות עם הקרטונים.

  1. לא לארוז בגדים תלויים על קולבים

עדיף להשאיר את הבגדים על הקולבים ולהכניס אותם לספסל האחורי במכונית, כשהם שטוחים. ואז פשוט לתלות אותם במקום החדש.

  1. לעטוף ולארוז

במקום לארוז את השמיכות או את המגבות הגדולות, השתמשו בהן לעטיפה ולריפוד חפצים יקרי ערך, כספית או נפשית. למשל, עטפו בשמיכה את האהילים והציורים, שעלולים להיפגע במהלך המעבר, והניחו אותם עטופים בתוך הקרטון.

  1. היו מוכנים

ארזו הכול לפני שההובלה מגיעה. פרקו את הרהיטים שצריך לפרק, גלגלו את השטיחים וכדומה. ככול שתהיו יותר מאורגנים כך ההעברה תהיה יותר נוחה ומהירה.

 
משרד : 03-6730967   |   איש קשר יוסי גולדין : 050-5363479     דוא"ל:   ganhen@bezeqint.net  בלוג
FacebookGoogle+Youtube