חולמים על סביבת מגורים נעימה וחמימה לאורך כל חודשי החורף? זה הזמן לדעת הכול על מערכות חימום המותקנות מתחת למשטחי הריצוף 

חימום תת רצפתי הפך בשנים האחרונות לאחד מאמצעי החימום המומלצים ביותר בישראל, וזאת לנוכח היתרונות הרבים הנלווים להתקנתה של מערכת חימום מסוג זה בסביבת המגורים. 

מה חשוב לדעת על המערכת? 

מערכת חימום תת רצפתי היא מערכת מתקדמת מסוגה המורכבת ממערכת של צינורות ברזל המותקנת למעשה מתחת למשטחי הריצוף בשטח הבית או הדירה, ומכאן שמה: תת רצפתי. מערכת הצינורות המותקנות מתחת למשטחי הריצוף, מחוברת לברז המים הראשי של הדירה/בית, כאשר הפעלת המערכת נעשית באמצעות מנגנון ייעודי המזרים מים חמים לתוך מערכת הצינורות. טמפרטורות המים ניתנת לוויסות בכל רגע נתון, כאשר החום העולה מתוך מערכת הצינורות מתפזרת בחלל הבית/דירה תוך פרק זמן קצר ובכך ניתן לחמם את סביבת המגורים וליהנות מכל היתרונות הבאים:

  1. חיסכון משמעותי באנרגיה - מערכת חימום תת רצפתי איננה פועלת על מקורות זוללי אנרגיה בניגוד לאמצעי חימום פופולאריים אחרים כגון מזגנים, תנורי חימום ורדיאטורים 
  2. חימום מהיר יחסית של שטח גדול - מרגע הזרמת מים חמים לתוך מערכת הצינורות, נדרש פרק זמן קצר על מנת ליהנות מסביבת מגורים מחוממת ונעימה. 
  3. פיזור אופטימאלי של החום - החום הנפלט מצינורות המים המותקנות מתחת למשטחי הריצוף, מתפזר בכל שטח המגורים, ולכן, לא קיים הכרח בהתקנת צינורות מים בכל השטח ההיקפי של הדירה/בית. 

בנוסף, חשוב לציין שהחימום המושג על ידי מערכת לחימום תת רצפתי, איננו מייבש את האוויר כפי שעושה מזגן ואיננו מספק חום בהיקף קטן כמו שעושה תנור חימום או רדיאטור. 

התקנת מערכת לחימום תת רצפתי - מה חשוב לדעת? 

התקנתה של מערכת חימום תת רצפתי כרוכה בעלויות גבוהות יחסית בהשוואה לרכישת אמצעי חימום אחרים, אך ניתן להוזיל באופן משמעותי את העלויות במקרים בהם אתם מתקינים את המערכת כחלק מעבודות הבנייה או השיפוץ אותן אתם מבצעים בסביבת המגורים. חשוב לציין שהחיסכון המצטבר בכל הנוגע לצריכת החשמל במהלך חודשי החורף, הופך את המערכת למשתלמת לטווח הארוך. 

חשוב לבצע את ההתקנה באמצעות חברות העוסקות ומתמחות בהליכי תכנון והתקנה של מערכות אלו, וזאת על מנת להבטיח לעצמכם עמידה בכל התקנות הבטיחותיים הנדרשים לצורך כך.  מעבר לכך, חשוב שתדעו  שאת המערכת ניתן להתקין מתחת לכל סוגי המשטחים, לרבות, משטחי קרמיקה, שיש ואפילו משטחי פרקט מעץ סינטטי או עץ מלא.