השקעה בשטחי אחסון

נניח שהחלטתם לבנות לעצמכם מתקן לאחסון אישי, כהשקעה. ראשית, בוודאי תבחנו מה כבר יש שם בחוץ, ואיזה גדלים של מחסנים מוצעים להשכרה.

איך תעשו זאת? תתחילו להתקשר למספר ספקים אשר מעניקים שירותי אחסון אישי ושאלו אותם אם יש להם יחידת אחסון פנויה עבורכם. אם תגלו שלכל הספקים איתם דיברתם יש מחסנים פנויים, ייתכן שתוותרו על הרעיון. אבל אם תגלו שרוב המחסנים שבדקתם מלאים, המשמעות היא שהביקוש עולה על ההיצע ואז כדאי גם לכם להשקיע במתקן לאחסון אישי.

מיהם המשתמשים ביחידות לאחסון אישי?

שירותי האחסון האישי מיועדים ללקוחות פרטיים אשר זקוקים לשטחי אחסון, כמו למשל אחסון תכולת דירה שנדרש בגלל שהם אמורים לשהות זמן ממושך בחו״ל, בגלל שהם משפצים את הדירה, או מכל סיבה אחרת. אפשר לשכור מחסן אישי לטווח הקצר או לטווח הארוך, תלוי בצרכים של הלקוחות.

אנשים שבביתם אין מחסן, יכולים להשתמש ביחידת האחסון המושכרת כדי לאחסן בה לדוגמה, ריהוט וכלי בית, ציוד וכלי עבודה שלא נמצאים בשימוש יומיומי, או כל פריט אחר שלא רוצים לזרוק אבל אין מקום בבית או במשרד כדי לשמור עליו.

יש מתקנים לאחסון אישי המציעים אחסון במכולות גדולות שמסוגלות להכיל את כל תכולת הבית או המשרד, רכבים וכל סחורה או ציוד אחרים שזקוקים לאחסון.

אם עד עכשיו שכרתם נפח אחסון באחד המחסנים הלוגיסטיים של חברה גדולה, היום תוכלו ליהנות מאחסון במחסן פרטי, מאובטח, מבוקר מבחינה אקלימית ונעול במנעול מתוחכם ומפתח בלעדי. זאת ועוד, אתם יכולים לגשת למחסן האישי ששכרתם בכל עת ללא כל הגבלה.

השכרה רווחית

יחידות לאחסון אישי חוסכות כסף ועשויות להיות השקעה אטרקטיבית. עם זאת, חשוב לערוך סקר שוק מעמיק בנושא כי ייתכן שתשואה נמוכה על ההשקעה נובעת מתחרות בתחום. מצד שני,

אם השוק מעיד כי קיים צורך בשטח אחסון נוסף, יש כמה יתרונות לסוג זה של השקעת נדל״ן. כשאתם בונים קומפלקס חדש לאחסון אישי כנראה שלא יהיו לכם עלויות תחזוקה ממשיות במשך שנים רבות. ולגבי עלויות אחרות גם אותן ניתן לצפות מראש. המשמעות היא שלאחר עריכת סקר השוק תוכלו להציע אחסון להשכרה וליהנות מתזרים מזומנים די עקבי וצפוי במשך שנים רבות.

תחרות גוברת

כאשר משקיעים מתחילים לראות את הפוטנציאל הטמון במתקני האחסון האישי, נראה כי השוק יהפוך ליותר ויותר תחרותי. זה קרה באופן טבעי באזורים שונים בחו״ל שבהם בעלים של מתקנים לאחסון אישי גילו כי קשה להם יותר ויותר למשוך לקוחות ולשמר לקוחות קיימים. ברחבי העולם מסתמן כי עבודה יעילה יותר והצעת מתקנים באיכות גבוהה יותר, דרושות כדי לשרוד בשוק האחסון האישי.

מתקני היי טק

בעלי מתקני אחסון יצטרכו לבצע שיפורים כדי למשוך יותר ויותר לקוחות. משרדים גדולים יותר, פרישות ידידותיות יותר למשתמש, אבטחה מוגברת ובקרת אקלים, הם רק כמה מהתכונות שבעלי מחסנים יצטרכו לשלב במתקנים שלהם. ניתן לצפות גם לתחרות הולכת וגוברת על מיקומים באזורים המאופיינים בתעבורה גבוהה ובקרבה למרכזים קמעונאיים.

כתוצאה מכך, רשויות מסוימות עשויות לדרוש שהמחסנים יהיו בעלי מראה מסוים שישתלב עם העסקים שמסביב. דרישות אלה יכולות לדרוש החל מחובה לדאוג לגינון ועד למאפיינים אדריכליים ספציפיים. בעלי מתקני אחסון אישי יצטרכו להתאים את המחסנים לדרישות הללו אם הם רוצים לשמר את המיקום האידיאלי שלהם.

איחוד חברות

ככל שחברות ציבוריות גדולות ומשקיעי נדל״ן ימצאו את עצמם נאלצים לעמוד בפני לחץ הולך וגדל לייצר תוצאות, נראה כי נהיה עדים לאיחוד בין חברות בינוניות וגדולות. הבעיה היא שחברות אלה לא יוכלו לפתח מתקנים משלהם מהר מספיק כדי לעמוד ביעדי הצמיחה שלהם. המשמעות תהיה עלייה גדולה במיזוגים וברכישות בשנים הקרובות.

הגדלת ערך

נראה כי מגמת העלייה של ערך האחסון האישי תימשך, וזאת מכמה סיבות. כאשר הסיבה העיקרית היא הריבית הנמוכה שיוצרת רווחים גדולים יותר למשקיעים שבחרו למכור את מתקני האחסון האישי שלהם. בסופו של דבר מצב זה ימשוך יותר משקיעים ויהפוך את האחסון האישי לאחד הנכסים המבוקשים ביותר בענף הנדל״ן המסחרי.

כהשקעה מסחרית בת קיימא, מתקני האחסון האישי נמצאים בעלייה. מגמה זו עשויה שלא להימשך לנצח, אך לאור ביצועי העבר האמינים והביקוש הגובר, אחסון עצמי הוא היום אחד ההשקעות האמינות ביותר.