איך אוטמים את הגג בצורה משולמת? טיפים ממי שעושה איטום בשטח!

חשוב לבחור את חומרי האיטום הנכונים למען איטום הגג. ההבדל בין החומרים לא תמיד ברור למי שאינו מומחה בתחום. יועץ איטום גגות מקצועי הוא בעל ידע וכלים הנכונים בהתאמה אישית של המוצר המסוים לצורך. אנשים המנסים לאטום את הגג, האמבטיה או כל משטח אחר ואינם בעלי ניסיון או ההכשרה הנכונה עלולים לבצע עובדה לא טובה ולגרום נזק עד כדי הסרת כל שכבות האיטום מהגג. השוק מלא בפרסומות של יצרניות חומרי איטום לגגות. סיסמאות וסלוגנים כמו "החומר הטוב ביותר לכול הסוגים והמקרים" אומנם נשמעות קורצות, אך אינן אמינות. קבלנים ושיפוצניקים יודעים זאת ומכירים את סוגי החומרים השונים. מתוך אלה, מומחה לאיטום גגות מכיר בדיוק את המוצר שאתם צריכים.

חוק אחד לבית

מי שמחפש איטום גגות זול, עלול לשלם על זה ביוקר. כדי להבטיח לבית שלכם איטום גגות מקצועי ואיכותי יש לבחור מומחה בעל שם המכיר את העבודה היטב והתנסה בפרויקטים הגדולים מפרויקט האיטום אצלכם בבית. בצורה כזו מבטיחים ששכבות האיטום בגג שלכם יישארו שלמות ותקינות. במקרים רבים מומחה לאיטום מסוגל לבצע עבודה מהירה וזריזה שתחסוך מכם את הטרחה בבירור פרטים והמלצות על שיפוצניק עלום שם.
 

בחירת חומר אוטם

השאלה הנפוצה ביותר היא "מהו החומר הזול ביותר?", אך השאלה צריכה להיות שונה. כדאי הרבה יותר לשאול "איזה חומר הכי נכון על מנת למור מפני נזקים עתידיים?" בניינים שנבו לפני שנות השמונים צברו הרבה שכבות של חומרים לאיטום והבלגן בצורה כזו חוגג. הרצון לחסוך ככול הניתן בהוצאות הוא לגיטימי אבל הבעיה היא שהתמורה שמקבלים עלולה לא רק שלא להועיל אלא גם להזיק. מה שקורה בפועל הוא שיש צורך להסיר את כל השכבות אחרי מספר שנים.תנו למומחים לבחור את החומר הנכון!
 
החומרים הקיימים היום בשוק:
  • יריעות ביטומניות
  • יריעות PVC  או יריעות EPDM
  • חומרי איטום ביטומניים למריחה
  • יריעות ביטומניות
  • חומרי איטום פוליאוריטנים
  • זפת
  • חומרים פולימריים בהתזה
  • חומרי איטום אקירליים.

כללים להתאמת חומרי האיטום

יש שלושה חוקים בסיסיים בנוגע להתאמה של חומרים ומוצרים לאיטום גגות אל גג המבנה. הכלל הראשון מדבר על שימוש בחומרים מאותה המשפחה. בזכות זאת האחיזה בין השכבות תהיה חזקה יותר ועמידה. אל תאמין לאף אחד שיטען משהו שונה. במידה ובכול זאת משתמשים בחומר לאיטום גגות שאינו ממשפחת החומרים, עדיף לבצע את היציקה ישירות על גבי תשתית הבטון של הגג. קיימות הרבה דוגמאות לכשלים במערכות האיטום עד כדי התקלפות של כל השכבות. הפתרון הזול לכאורה של העבודה הוא מריחה של חומרים חדשים על גבי התשתיות הקיימות. עם זאת, העבודה תתגלה כיקרה יותר לאחר מספר שנים. מומלץ מאוד לפנות למומחים לשם יועץ איטום גגות.